El yapımı yılbaşı süsleri

  • 280 kez görüntülendi

Yılbaşı yaklaştıkça evini süslemek isteyen insanların aklına el yapımı yılbaşı süsleri nasıl yapılır sorusu geliyor. El yapımı yılbaşı süsleri, ister oda süslemek için ister aldığınız yılbaşı ağacı süslemek için çeşitli şekillerde yapılabilir.

El yapımı yılbaşı süslerine vereceğimiz bazı örnekler var. Örneğin soda veya şişe kola kapaklarının arkasını çevirerek beyaz kısımlara kardan adam gözleri, havuç burun ve ağız çizildikten sonra üç beş tane kapak birleştirilir ve bu tapa yani kapaklar bir ip ile birleştirilerek kardan adam silueti yaratılabilir. Bunun dışında aldığımız led lambaları ile yılbaşı ağacı süslemeleri gerçekleştirilebilir. Bu ışıkların üzerine el işi kağıtlar ile istediğiniz renk cümbüşünü yaratabilirsiniz. Bir diğer el yapımı yılbaşı süsü ise yılbaşı şapkalarıdır. Kağıt yılbaşı şapkası renkli karton ve üzerine pamuk, sim ve yapıştırıcı ile gerçekleştirilir. Huni şapka veya çekirdek kağıdı şeklinde çevrilen kırmızı yılbaşı kartonu üzerine yapıştırıcı ile pamuk ve sim yapıştırılarak yılbaşı şapkası yapılmış olur. Bunun dışında simle yılbaşı şişe süslemesi gerçekleştirilebilir. İnsanlar bu süsleme için genelde alkol şişesilerini tercih etmektedir.

Viski ve şarap şişeleri hem büyüklüğü hem de estetik şekilleri ile içine led ışık ve dışına çeşitli süslemeler yapmak için uygundur.

El yapımı yılbaşı süsleri 1 El yapımı yılbaşı süsleri 2 El yapımı yılbaşı süsleri 3 El yapımı yılbaşı süsleri 4 El yapımı yılbaşı süsleri 5 El yapımı yılbaşı süsleri 6 El yapımı yılbaşı süsleri 7 El yapımı yılbaşı süsleri 8 El yapımı yılbaşı süsleri 9
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.