Evde kartondan hasır sepet yapımı

  • 836 kez görüntülendi

Sepet ihtiyacınız oldu ve hemen çarşıya çıkıp alamıyorsanız sizlere çok güzel bir önerim var. Gazete saylarıyla yapabileceğiniz sepet modelinin yerini a4 kağıtlarını da kullanabilirsiniz. Böylelikle bunları boyayıp sepetimizin için farklı motifler ortaya çıkarabilirsiniz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı

İlk şablonumuzda verdiğimiz 10 adımı tamamladığınız zaman harika bir hasır sepeti ortaya çıkarmış olacaksınız. En başta resimde gördüğünüz gibi gazete yapraklarını uzun çubuklar şeklinde yapıyor ve açılmaması için ıslatmanız gerekiyor. Daha sonra altıncı resimde gördüğünüz gibi alt tarafını çapraz biçiminde yapmaya çalışıyoruz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 2

Alt tarafını bitirdikten sonra gazete çubuklarımızla ile yuvarlak girmeye çalışıyoruz. On iki deki resim gibi birşeyi ortasına indiriyoruz onun şeklini alacak biçimde gazetelerini biçimlendirmeye çalışıyoruz. Bu şekilde istediğimiz şeyin resmini ortaya çıkarabiliyoruz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 3

Yukarıda bulunan hasır sepetini beğenmediyseniz sizlere aşağıda farklı bir çalışma örneğini paylaştım. Bu diğerine göre daha yapılması kolay duruyor. Bu daha çok yuvarlak hasır sepet modelini isteyenler için uygundur. Beni takip etmeye devam edin.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 4
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.