Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır

  • 265 kez görüntülendi

Yılbaşı zamanı yaklaştıkça insanlar hazır yılbaşı süsleri veya evde yılbaşı süsleri yapımı ile evini veya yılbaşını geçireceği yerleri süslemeye çalışıyor. Yılbaşı gecesi için kullanılacak süslemeler bazen evde yapılması ile yapacak kişilere oldukça keyif verebilen ve aynı zamanda da maliyetsiz şeklinde geliştirilebiliyor. Bunlardan bir tanesi de fimo hamuru ile yılbaşı süsleri yapılması.

Bunu açıklamadan önce fimo hamuru nedir ve fimo hamuru ne işe yarar sorularını cevaplayalım. Fimo hamuru oyun hamuru ile kil maddesine benzeyen bir hamurdur. Fakat laboratuvar ortamında geliştirilmiştir. Fimo hamuru el ile şekillendirildiğinde kolayca şekil alabilir ve saf hali ile renklerin karıştırılmasına olanak sağlar. Bunun dışında kuruma veya çatlama yapmaz ve içinde su bulunmamaktadır. İstendiği gibi boyanabilir, fimo hamuru ile yılbaşı süsü veya şekillendirme yaptıktan sonra şekilli hamuru evdeki fırına atıp 130 derece 25-30 dakika arası bekletirseniz hamur halinden plastik gibi sert bir maddeye dönüşür. Fimo hamuru bütün yapı marketlerde bulabileceğiniz bir hamurdur.

Fimo hamuru ile kırmızı ve beyaz renkli noel baba, havuç burunlu kardan adam, lambalar ile süslenmiş ufak yılbaşı ağaçları ve buzdolabı süsleri gibi süslemeler yapmanız mümkündür.

Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 4 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 3 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 2 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 1Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 9 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 8 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 7 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 6 Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır 5
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.