Krapon kağıdından gül buketi yapımı

  • 1.033 kez görüntülendi

Krapon kağıdından gül buketi yapımı

Krapon kağıdından gül buketi yapımı

Özel bir günde yada sevdiğiniz kişiye çiçek almak istiyorsanız bir kez daha düşünmenizi isteyeceğim. Kendi elinizle bir gülü yapıp sevdiğiniz kişiye verdiğinizde parayla alınmış olan gülün vereceği mutluluktan daha çok vereceksiniz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 2

İlk olarak malzemelerimi yukarıda gördüğünüz resimdeki 10 taneyi hazırlayıp gül buketini yapmaya başlayabiliriz. Resimde olan eşyaları rahatlıkla evinizde bulabileceğini düşünüyorum.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 3

Yeşil çubuklarımızı istediğimiz boyuttan makas ile kesiyoruz ve dörte ayırıyoruz. Çünkü güllerimizi üçerli olacak şekilde dört tane yapacağız.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 4

Krapon kağıtlarımızı belirtilen büyüklükte makasımızla kesiyoruz. Dilerseniz çiçeğinizi daha büyük yada daha küçük istediğinizde ona göre de krapon kağınızı kesebilirsiniz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 5

Ondan sonra şekerimizi krapon kağıdın içine koyduktan sonra yeşil çubuklarımızı da alt tarafına koyuyoruz. Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi krapon kağıdımızı sarıyoruz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 6

Krapon kağıdımızı sardıktan sonra kurdelyemizi bağlıyoruz ve alt tarafına çubuğumuzun renginde olan bandımızı da yapıştırıyoruz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 7

Bir çiçeğimizi bitirdikten sonra aynı işlemi yaparak gül buketini oluşturuyoruz. İstediğimiz kadar güllerimizi yapıyoruz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 8

Kurdelelerin bir tarafından tutup diğer tarafına kadar götürecek şekilde keskin bıçağımızı götürüp getiriyoruz. Kurdeleler yay gibi olduktan sonra üçer tane güllerimizin çubuklarını yeşil bandımızla sarıyoruz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 9

Ve son olarak kurdelelerimize istediğimiz süslemeyi yaptıktan sonra sevdiğimiz kişiye verebiliriz. Sizde el emeğinizle yaptığınız şeyleri üye olarak burada paylaşabilir yada dilerseniz satabilirsiniz.

Krapon kağıdından gül buketi yapımı 10

Bir önceki yazımız olan Karton kutudan yarış arabası yapımı makalemizi de okumanızı öneririz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz