2017 Bindallı modelleri

  • 1.991 kez görüntülendi

2017 Bindallı modelleri

Bindallı, genellikle rengi mor olan kadife bir kumaşın üzerine kabartma desenlerin yapıldığı giysidir. Tarihi Osmanlı’ya kadar gitmektedir. Bindallıların otantik ve geleneksel bir havaları vardır. Hürrem Sultanın bindallıları da meşhurdur. Günümüzde gelin adayları tarafından özellikle kına gecelerinde giyilmeye başlanmıştır. Havalı ve süslü duruşlarıyla bu gece için uygun ve güzel bir giysidir. Bindallılar nişanda da giyilebilir. 2017 bindallı modelleri arasında geçmişteki ağırlıklı renkler olan yeşiller, kırmızılar, siyahlar ve fuşyalar gene kullanılıyor olsa da bazı farklılıklar var. Modacılar bu sene de değişik tasarımlarla bindallı çeşitlerini üretecekler.

2017 bindallı modelleri konusunu açmışken renklerden başlamıştık. Bindallının tarihinde yeşil ve kırmızı hakimiyeti olduğunu biliyoruz. Fakat bu sene başka renkler de kullanılmaya başlandı ve kadınlar tarafından çok tercih ediliyorlar. Bu renkler nelerdir? Lacivert, beyaz, pembe… Yeşilin de modası geçmiş değil. 2017 yılında bu rengi de sık sık bindallılarda görebiliriz. 2017 tasarımı olan bindallıların fiyatları üzerindeki işlemelere, kumaşın kalitesine, taşlarına göre değişiklik göstermektedir. İyi olanlarının 2000 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Tabi bu fiyat daha düşük de olabilir. 800 TL civarında bindallılar da bulunmaktadır. Bazı bindallıların fiyatları ise 3500 TL’ye kadar çıkar. Normalde modernizmi benimsemiş bazı kadınların garipsediği bu elbise, aslında kına gecelerinde kına yakılma ve sonrasında türkü söyleme esnasında giyilmesi için tavsiye edilmektedir. Geleneksel açıdan bunları yapacaklarsa bindallı tam da o an içindir. Gecenin ilerleyen anlarında rahat bir elbiseyle geceye devam edilebilinir.

2017 Bindallı modelleri 1 2017 Bindallı modelleri 2 2017 Bindallı modelleri 3 2017 Bindallı modelleri 4 2017 Bindallı modelleri 5

2017 Bindallı modelleri 6 2017 Bindallı modelleri 7 2017 Bindallı modelleri 8 2017 Bindallı modelleri 9 2017 Bindallı modelleri 10

2017 Bindallı modelleri 11

Bir önceki yazımız olan Öğretmenler günü resmi nasıl çizilir makalemizde öğretmen, öğretmene hediye ve öğretmene resim hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
En güzel bindallılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.