2017 Geri dönüşüm projeleri

  • 2.148 kez görüntülendi

2017 Geri dönüşüm projeleri

Geri dönüşüm, çevre ve doğa için tüm insanlığın önemli üzerinde durması gereken bir konu. Bunun için doğada yok olmayan maddelerin çevreye atılmasını önlemek, onların yeniden değerlendirilip kullanılmasını sağlamak adına oluşturulan geri dönüşüm projeleri ile bizlerin de bu sürece katkıda bulunmamız gerekiyor. Peki, neler yapabiliriz? 2017 geri dönüşüm projelerine bakınca güzel bir uygulama fark ettik. Evdeki plastikleri atmayıp hayvanlara yuva yapılmasını sağlayan “ Yuvaya Dönen Plastikler Projesi” hayvanları ve çevreyi aynı anda koruyan bir proje. Peki, başka neler var? Atık Pillerle ilgili projeler. Okullarda çok sayıda atık pil, kağıt, plastik şişe biriktiriliyor. Hatta birbirleriyle en çok atık maddeydi toplamak adına yarışıyorlar. Evde neler yapabiliriz?

2017 geri dönüşüm projeleri hızla devam ediyorken evde kendi kendimize de çevreye ufak katkılarımız olabilir. Özellikle plastik şişeleri atmayın! Ortadan kesin içine mumluk koyun, kenarlarını süsleyin, o plastikten yeni bir eşya yaratın. Saksı yapın, kalemlik yapın. Tam ortasından dal geçirip küçük kuşların konduğu ufak bir plastik ev bile gördüm. Plastik şişeler süslenerek çok güzel mumluklar haline de getirilebiliyorlar. İçine su koyulup dışları renkli renkli boyandıklarında ise tam bir bowling labutu şekline bürünüyorlar. Ayakkabı kutularını ise, karışan kabloları ve prizleri içine koymak üzere kullanabiliriz. El işi çantalar ise evdeki kullanılmayan giysilerden yapılmaktadır. Tuvalet kağıdı rulosundan saksı yapmayı  da deneyebilirsiniz.

2017 Geri dönüşüm projeleri 1 2017 Geri dönüşüm projeleri 2 2017 Geri dönüşüm projeleri 3 2017 Geri dönüşüm projeleri 4 2017 Geri dönüşüm projeleri 52017 Geri dönüşüm projeleri 6 2017 Geri dönüşüm projeleri 7 2017 Geri dönüşüm projeleri 8 2017 Geri dönüşüm projeleri 9 2017 Geri dönüşüm projeleri 10

İlgili kelimeler:
gerı dönuşum projesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.