2017 Kenar dantel örnekleri

  • 1.447 kez görüntülendi

2017 Kenar dantel örnekleri

Danteller delikli dokımalardır, birçok örtüde, havluda, giyside kullanılabilir. Biraz geleneksel bir özelliği vardır; çok uzun zamandan beri Türk kültüründe yeri bulunmaktadır.  Kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Her ne kadar günümüz gençlerinde evde örtü olarak kullanımı azaldıysa da kıyafetlere, özellikle kıyafet uçlarında, kollarında, göğsünde dantel bulunması çok şık ve hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Dantellerin modasının tam anlamıyla geçeceğini zannetmiyoruz çünkü oldukça modern elbiselerde bile ölçülü dantel kullanımı çok güzel durmaktadır. Danteller kenar olarak dokunduğunda çeyizliğe de koyulabilirler. 2017 kenar dantel örneklerine baktığımızda özellikle havlu ve örtü kenarlarında sade, şık, ferah işlemeler görmekteyiz.

2017 modellerinde de üçgen ve yuvarlak şekiller öne çıkmaktadır. Kalpler ve her zamanki gibi çiçek motifleri oldukça yaygındır. Değişik hayvan yüz çerçeveleri, meyveler; özellikle üzüm sarkımı, yapraklar, gölgeli şekiller ( örneğin; kelebek ve onun gölgesi ), çiçek sepeti motifi, motifler üzerinde küçük boncukları da 2017 kenar dantel örnekleri arasında gösterebiliriz. 2017 yılında dantel modellerini incelediğimizde, genel itibariyle bazı renklerin biraz daha öne çıkabildiğini görebiliriz. Bu renkler arasında lila rengi, kuşkusuz ki başı çekenler arasındadır. Bu rengin hem ferah hem canlı olması nedeniyle sıklıkla dantellerde kullanıldığını ve modern renklerle de uyum sağladığını söyleyebiliriz. Bu yıl lila dışında, pembenin canlıdan ziyade, soğuk ve pastel tonları trend olacak gibi gözükmektedir.  Açık mavi, pastel yaprak yeşili, altının yumuşak tonuyla yeşilin karışımı bu seneki kenar dantel örneklerinde sıkça bulunmaktadır.

2017 Kenar dantel örnekleri 10 2017 Kenar dantel örnekleri 9 2017 Kenar dantel örnekleri 8 2017 Kenar dantel örnekleri 7 2017 Kenar dantel örnekleri 62017 Kenar dantel örnekleri 5 2017 Kenar dantel örnekleri 4 2017 Kenar dantel örnekleri 2 2017 Kenar dantel örnekleri 1 2017 Kenar dantel örnekleri 3

Bir önceki yazımız olan 2017 iğne oyası dantel modelleri makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
Dantel kenar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.