Ahşap boyama desenleri

  • 1.088 kez görüntülendi

Ahşap boyama desenleri

Ahşap boyama çok zevkli bir hobidir. Halk eğitim merkezlerinde, çeşitli kurslarda bunun teknikleri öğretilir ve hanımlar hayal güçleriyle istedikleri gibi güzel eşyalar yaratırlar. Bunun için özel olarak satılan ürünler vardır. Boyamanız için hazırlanmışlardır. Ahşap boyama desenlerini kendiniz uydurabileceğiniz gibi özel desenleri de araştırıp içlerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz bir figürü ya da deseni hazırladığınız yere transfer de edebilirsiniz. Ahşap boyamada dekupaj, hamur kabartma ya da eskitme gibi teknikleri de kullanabilmeniz mümkündür. Mesela ahşap bir tepsiyi boyayabilir ve üstüne desenler çizebilirsiniz. Ya da bu desenleri transfer etmeniz de mümkün. Eğer çiziminize çok güvenmiyorsanız bu yolla güzelliği ve ölçüsü daha kesin olan bir figüre kavuşabilirsiniz.

Ahşap boyama desenlerini ahşabı boyamayı seçtiğiniz temel renkle zıt olan renklerde kullanırsanız çok daha çarpıcı bir görüntü ortaya çıkar. Örneğin temelde siyah renk üzerinde canlı renkler müthiş bir kombinasyon yaratacaktır. Gerçi siyah rengin üstünde hemen hemen her renk güzel duracaktır. Çok canlı renk seçebileceğiniz gibi açık tonda renkler de tatli bir görüntüye ulaşmanızı sağlar. Ahşap kutuların boyanması ise aynı zamanda oldukça fonksiyoneldir. Bunları takılarınızı, ojelerinizi, ufak tefek eşyalarınızı toparlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca hediye eşya niyetine vermek de oldukça anlamlıdır; sizin kendi emeğinizle oluşturduğunuz bu armağan, değerini bilecek için sevindirici olacaktır. El emeğinin ve yaratıcılığın birleştiği bu rahatlatıcı uğraşıyı herkese tavsiye ediyoruz.

Ahşap boyama desenleri 5 Ahşap boyama desenleri 4 Ahşap boyama desenleri 3 Ahşap boyama desenleri 2 Ahşap boyama desenleri 1
Ahşap boyama desenleri 9 Ahşap boyama desenleri 8 Ahşap boyama desenleri 7 Ahşap boyama desenleri 6

Bir önceki yazımız olan Eski mobilyaları yenileme projeleri makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
Ahsap tepsi boyamasi ve suslemesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.