Ayakkabı kutusu kaplama çalışması

  • 333 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Ayakkabı kutusu kaplama çalışması

her evde fazla ayakkabıların koyulması dışında başka bir işlevi olmayan, fazlalık yapıldığında da çöpe atılan eşyalardandır. Oysaki geri dönüşüm çalışmaları için çok başarılı bir objedir. Ayakkabı kutularını çöpe atmak yerine basit işlemlerle evinize yeni ve işlevi olan aksesuarlar katabilmeniz mümkün.

Ayakkabı Kutusu Kaplama Malzemeleri

Öncelikle malzemeleri sayalım; bir adet büyük boy (küçük kutular tabanı dar olacağı için kullanım konforu sağlamaz), koyu mavi çizgili beyaz tabanlı bir kumaş, denizci örgüsü(75 cm yeterli olacaktır.) , makas, sıcak silikon tabancası, 1 adet denizci çapası şeklinde kumaş amblem.

Ayakkabı Kutu Kaplama Uygulaması

Öncelikle ayakkabı kutusunun kısa kalan karşılıklı iki kenarına; alınan ipin geçeceği boyutta ikişer (toplam dörder) delik açılır. Daha sonrasında tüm kutu içi dahil olmak şartıyla ölçülür. Bu ölçüme göre kumaş kesilir. Kutunun delik kalan yerlerine denk gelecek kumaş yerlerinde delikler açılır. Sıcak silikon tabancası yardımıyla kenarlara çizgi şeklinde ve köşelere silikon sıkılır. Kumaş büyük bir özenle kutuya yapıştırılır. Kuruması bitince deliklere kulp şeklinde olacak gibi ipler takılır. Gelelim kutunun süslenmesine. Denizci çapası şeklindeki kumaş amblemi, sıcak silikon tabancası yardımı ile kutunun istediğiniz bir yerine yapıştırın. İşte size; beyaz renk üstüne; enine koyu lacivert çizgileri olan, denizci halatlı ve denizci çapası amblemli konsept bir kutu. Bu kutuyu yan kulplarından asıp banyoda fazla eşyalarınızı içine koyarak kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pet şişeden şekerlik yapımı resimli makalemizde geri dönüşüm, hobi ve pet şişe hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
kutu kaplama, halat iple ayakkabı kutusu susleme

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.