Bebek Patikleri ve Yapılışları

  • 335 kez görüntülendi

Bebek Patikleri ve Yapılışları

Bebekler kuşkusuz ebeveynlerin her şeyleridir, canlarıdır. Onlar için herşey bir anda düşünülüp uygulanma yoluna gidilir. Özellikle bir bebek haberi alındığında anneye verilen ilk hediye her zaman patiktir. Veya hamile olduğunu öğrenen bir annenin babaya, anneanneye ya da babaanneye bu güzel haberi verirken gösterilen obje yine patiktir. Hele hele bu patik el emeği göz nuru olduğu zaman bir başkadır. Çünkü üzerine yaratıcılık eklenir, kişisel zevkler eklenir, emek eklenir. Genelde bebeklere yapılan söz konusu olduğunda hayvan figürlü seçimler çok fazla tercih edilir.

Patikler yeni anne olanlar ve olmaya hazırlananlar için bebeklerinin özellikle çok üşüyen ayaklarının sıcak tutulmasında yardımcı olduğunu bildiğinden çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle kış mevsimi bebeği ise gerek renkleri açısından hayli çeşitlilik gösterir. Örgü örmeyi bilen hemen herkes için patik örmek son derece kolay bir çalışmadır.

 

Erkek Bebek Patik Modelleri

Kız bebek patikleri denildiğinde ilk görüntü pembe beyaz bir patik olur. Ama bir erkek çocuğu söz konusu olduğunda erkek = mavi ikileminden kurtulup yeşil, sarı ya da beyaz renklerde erkek bebek patikleri yapmak artık çok daha deyim yerindeyse trenddir.

 

Bebek patikleri hem erkek bebeklerine hem de kız bebeklerine rahatlıkla uygulanır. Erkeklerde genelde ton olarak seçim maviye kayar; aynı şekilde kızlarda da seçim pembedir. Ancak son zamanlardaki seçimler genelde pastel tonlara doğru kayış göstermektedir. Böylelikle pastel tonlarla birlikte kız erkek ayırımı da ortadan kalkmış olur. Bebek patiklerinin her zaman bir modası vardır ve bu moda çoğu zaman değişmez.

Bir önceki yazımız olan Patik Modelleri Bebek makalemizde el yapımı motifli patikler ve patik modelleri bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.