Boncuklu Bileklik Yapımı

  • 1.048 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Boncuklu Bileklik Yapımı

Boncuk bileklikler son yılların en sade takılarındandır. İster bir tişörtle ister bir gömlekle renk renk takılabilecek sevimli bileklikler; hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Şimdi evde rahatlıkla uygulanabilecek yapımına geçelim. Gerekli malzemeler şu şekildedir; istenilen renkte boncuk, misina ipi, şerit(kurdele tipinde), makas, misina ipi, iğne.

Boncuklu Bileklik Uygulaması Nasıl Yapılır

Öncelikle misina iğneden geçirilerek başlanır. Akabinde kurdele şeridi de boyutu ve eni iğneden geçemeyeceği için kıvrılarak iğneden geçirilir. Bundan sonraki adımlar; bir boncuk bir kurdele şeklinde dizmek olarak tamamlanır. Tüm bu uygulamada herhangi bir gevşeklik olursa; boncuk bileklik istenildiği sıkılıkta olmaz. Bu da bilekliğin istenildiği gibi olmamasına sebep olur. İşleme devam ederken,  misina ipine de dikkat etmekte fayda vardır. Misina ipi hassas bir malzemedir. En ufak bir müdahalede kopar.  Boncuk ve kurdele misina ipinde yer kalmayıncaya kadar dizilir ve böylece boncuk bileklik kullanıma hazır hale gelir.

Boncuk Çeşitlerinin Uygulamaya Etkisi

Birçok çeşit boncuk türü vardır. Bunlardan bazıları için daha elverişli modellerdir. Örneğin; iri kum boncuk, kristal boncuk, incik boncuk gibi boncuklar takı tasarımlarına daha müsaittir. Uygulamada başarı ve kolaylık sağlarlar.

Boncuk Bileklikler Nelerle Kullanılır

Boncuk bileklikler; sade takılar olduğu için günlük kullanıma daha fazla uyabilecek takılardır. Günlük kullanımı her yere adapte edilebilir. İster sinemaya, ister arkadaş buluşmalarına, ister okula giderken kullanılabilecek bir takıdır.

Bir önceki yazımız olan Etamin Kolye Yapımı makalemizde etamin işlemeli kolyeler ve etamin kolyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
iri kum boncukla yapılan takılar, en kolay örme taki yapimi, renkli boncuk lardan yazma örnek leri, boncuktan bileklik yapımı, boncuk boyunluk, sade Kolay bileklik yapimi resimli anlatim

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.