Botox Nasıl Uygulanır? Botoks Hakkında Merak Edilenler

  • 640 kez görüntülendi

Botox Nasıl Uygulanır? Botoks Hakkında Merak Edilenler

Kırışıklık tedavisinde devrim yaratan botoks günümüzde bir çok kadının ilk tercihi olmuştur. Bıçak altına yatmadan ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilen botoks tedavisi ile cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. 2003 yılından bu yana özellikle cilt kırışıklıklarında kullanılan botoks hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bugün sizlere botoks işleminde merak edilen her şeyi açıklayıp, tavsiyelerde bulunacağız.

Botoks Neden Tercih Ediliyor?

Çevresel faktörler, stres ve diğer faktörler insan cildinde yıpranma ve yaşlanmalara neden olabiliyor. Bunun yanı sıra sigara kullanımı ve güneşte fazla kalmanın da kırışıkları arttırdığı biliniyor.

Botox Nedir? Nelerden Oluşur?

Botox bakterilerden oluşan bir proteindir. Ameliyatsız bir şekilde kırışıklıklardan kurtulmanın en etkili yolu botoks yöntemidir.

 


botox

 

Kimlere Botoks Yapılabilir?

Kırışıklıklar özellikle yaşlandıkça ortaya çıkan bir cilt sorunudur, botox işlemi genellikle 40 ile 55 yaş arasındaki kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Hamile kadınlara botox önerilmemektedir.

Botox Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık olan bölgedeki kaslara direk etki eden botox yöntemi sayesinde kesik, yara ve kanama olmadan tedavi uygulanır. İnce uçlu iğneler ile gerçekleşen botox ortalama 20-25 dakika sürmektedir ve etkisi 6 ay sürer.

Botoks Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?
Profesyonel bir estetik merkezinde yaptırılan botoks tedavisinin hiç bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında bölgedeki morarma, şişlik ve ağrı kısa süre içinde geçen normal tepkilerdir.

Botox Fiyatları
Hiç bir estetik merkezi size bu konuda detaylı inceleme ve yüz yüze görüşme yapmadan net bir fiyat veremez.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise ve Kap Modelleri makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.