Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır

  • 2.912 kez görüntülendi

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Yılbaşı tatili ve yılbaşı kutlamaları zamanı yaklaştıkça evde veya dışarıdaki kutlamalar için büyük hummalı çalışmalar başlar. Özellikle yılbaşı evde kutlanacak ise yılbaşı ev süslemeleri gerçekleştirilir. Bu arasında en çok dikkat çeken şey tabiki de yılbaşı ağacıdır.

Yılbaşı ağacı bildiğiniz gibi çam ağacından yapılmaktadır. Çam ağacı yılbaşı ağacının özünü oluşturmaktadır. Fakat küçük evler için yılbaşı ağacı almak pek de uygun bir seçenek değildir. Bunun yerine daha minyatür ve ufak çam ağaçları alınabildiği gibi çam kozalakları ile süsleme de gerçekleştirilebilir. Çam ağacı kozalakları ters tarafa çevrildiğinde garip olarak çam ağacına benzemektedir. Fakat rengi kahverengi olduğu içi sulu boya ile boyanması lazımdır. Eğer evde yılbaşı ağacı yapmak istiyorsanız çam kozalağını elinize alın ters tarafa çevirin ve sulu boya ile etrafını yeşil renge boyayın. Daha sonra da ufak bir saksı içerisine baş kısmından ekin ve çevresine sim dökün.

Bir de fiyonk kumaş veya kurdele takarsanız oldukça basit elde edebilirsiniz. Bunun dışında kırmızı, sarı veya beyaz renklere boyanıp üzerine ufak led ışıkları veya simler dökülen kozalak yılbaşı kapı süsleri de evde yapılabilecek yılbaşı süsleri arasındadır.

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 3

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 2

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 1

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 4

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 8

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 7 Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 6

 

Çam kozalaklardan yılbaşı süsleri nasıl yapılır 5

Bir önceki yazımız olan 2017 Çivili kasnak işi modelleri makalemizde çivili kasnak, çivili kasnak işi modelleri ve çivili kasnak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
yılbaşı süsleri nasıl yapılır, kozalaktan yılbaşı çelengi yapımı, Kozalaktan Çam Ağacı Yapalım (Yılbaşı süsü), kozalaklardan aksesuarlar yeni, yılbaşı süsü yapımı, kozalaklardan yılbaşı süsleri yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.