Dantel masa örtüsü modelleri

  • 496 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Dantel masa örtüsü modelleri

Dantelin, dantel ile yapılan parçaların modası her geçen gün değişmektedir. Dantel bizim ülkemizde eskiden beridir en çok yapılan ve tercih edilen el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Dantel diğer el emeği ürünlere göre yapması, örmesi daha zahmetli olsa da ortaya çıkan sonuç için verilen tüm emeklere, harcanan zamana değmektedir. Dantel ile yapılan parçalar arasında en zor ve en dikkat çekici olanı ise masa örtüleridir. ister salonunuz için ister mutfak masanız için örebilirsiniz. Tek parça halinde bütün olarak örebilir veya parçaları, motifleri birleştirerek şık ve kullanışlı dantel masa örtüsü elde edebilirsiniz.

 

Dantel masa örtüsü örnekleri

Dantel masa örtülerinin pek çok farklı modeli, örneği bulunmaktadır. Genellikle beyaz dantel iplik kullanılarak yapılıyor olsa da son zamanlarda de kullanılmaya başlamıştır. Renkli iplikle masa örtüsü örecekseniz kullanacağınız odanın genel havası ile uyumlu model ve renk seçmelisiniz. Böylelikle uyumlu bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Dantel masa örtüsü örmeye karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken hususların başında elbette hangi formda örmeye karar vereceğiniz gelir. Masanız hangi formda ise ona göre kare, yuvarlak, dikdörtgen formlu olarak örebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise dantel ipliğinin doğru seçilmesidir. Dantel ipliğiniz ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkan sonuçta bir o kadar kaliteli olur.

Bir önceki yazımız olan Şiş Örgü Modelleri makalemizde şiş örgü modelleri ve süslemeler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
butun orulen danteller ortuler, dantel örgü sepet modelleri, Dantel örtü örnekleri, ranır dantel

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.