Dantel örnekleri resimli

  • 506 kez görüntülendi

Dantel örnekleri resimli

Danteller Türk geleneğinin ürünleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen her ürünün süslenmesi için el işi yapılan ve emek gösterilen danteller ile şık bir görüntü sağlanabilir. Birbirinden farklı tarzlarda yapılan seçenekler ile birçok farklı süslemeli danteller bulunabilir. Bu nedenle birçok kadın arayışlara girer. Resimli bir şekilde görüp bunu uygulayan kadınlar havlu, pike, yastık ya da birçok ürünün kenarlarını süsleyebilmektedir. Böylelikle birbirinden farklı olan motiflere de ciddi bir ilgi duymaktadır.

Ara Dantel Örnekleri

Havlu, pike, çarşaf gibi birçok ev eşyasının kenarlarının süslenmesinde ara dantel örnekleri bulunmaktadır. Bu modeller ile oldukça şık tasarımlar elde edilebilmektedir. Günümüzde kadınların en çok kullandığı seçeneklerden olan ara dantel motifleri ile birçok ev eşyası görsel olarak sade görünümden uzaklaşabilir. Özellikle tığ yardımı ile çeşitli motif ve örneklerin yapılması ile kullanılacak olan ürünler sadelikten kurtulup kişinin zevklerine göre tasarlanmış olur.

Kare Dantel Örnekleri

Evlerde çok sık bulunan ve kadınların oldukça kolay bir şekilde oluşturabildiği kare dantel örnekleri hemen hemen her eşyada ve vitrinde sergilenebilecek olan şık tasarımlı dantellerdir. Özellikle sehpa, televizyon, vitrin ve masalarda olan bu dantel örneklerini birçok kadın üretebilmektedir. Çay tepsisi, kare vitrin gibi birçok farklı seçenekler uygulanabilir ve tığ yardımı ile bu danteller oluşturulabilmektedir. Sehpa ve fiskosların vazgeçilmezi olan bu dantel örnekleri ile evin sade görünümünden uzaklaşması sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Çiçekli etamin örnekleri makalemizde çiçekli etamin örnekleri ve etamin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
kare dantel örnekleri, komediye dantel örnekleri, tığ dantel örnekleri, vitrin dantel örnekleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.