El Yapımı Hediyeler

  • 315 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
El Yapımı Hediyeler

Hediyeler her an sevdiklerimize verebileceğimiz anlamlı olan nesnelerdir. Birçok özel günde olabileceği gibi insanlar içinden geldiği için de birbirlerine hediye verebilirler. Özellikle  verilen emek düşünüldüğünde oldukça önemli ve değerli olan hediyeler olarak görülmektedir. İnsanların vakitlerini ayırıp pratik ve şık bir hediye vermesi hem karşı tarafı mutlu eder hem de her an hatırlayabileceği özel bir durum yaratır.

Dondurma Çubuklarından Çerçeve

Neredeyse her insan dondurma yemekten keyif almaktadır. Yaz aylarının sembolleri arasında yer alan dondurmalar oldukça sık tüketilen tatlılar arasında yer almaktadır. Yenilmiş olan dondurma çubukları özenle temizlenip, kişinin isteği doğrultusunda boyanması ve birbirine yapıştırılması ile şık çerçeveler elde etmek mümkün olmaktadır. Üzerine eklenecek olan fotoğraf ile de kişinin her an hatırlayacağı bir hediye sunulmuş olmaktadır. Bu nedenle dondurma çubuklarından çerçeve yapıp hediye olarak sunmak oldukça güzel bir fikir olarak görülmektedir.

 

İplerden Kalp Süsleri

Kalp şekilleri özellikle sevgili ya da eşler arasında sürekli olarak tercih edilen hediye sembolleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de birçok kişi kalp şeklinde olan hediyelere önem vermektedir. Pratik bir şekilde hazırlanacak olan iplerden kalp süsleri yapma işlemi için öncelikle kalp şeklinde kesilmiş olan bir mukavva gerektirmektedir. Daha sonra etrafına sarılacak olan ipin bir ucu mukavvaya yapıştırılır ve bu mukavva ip ile sarılır. Böylelikle kalp şeklinde bir ip sarması elde edilebilir. Büyüklüğüne göre ister isterse de anahtarlık olarak kullanılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan El yapımı yılbaşı süslemeleri fikirleri makalemizde kapı süslemesi ve Yılbaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
Keçeden Kalpli Kapı Süsü Yapımı Valentines

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.