El Yapımı Yılbaşı Hediyesi

  • 473 kez görüntülendi

El Yapımı Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı her insanın iple çektiği özel günlerdendir. Birçok insan yeni yılda sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir şekilde girerek bütün bir yılın böyle geçmesini temenni etmektedir. Bu nedenle birçok insan bu geceyi sevdikleri ile beraber geçirmeyi ve onlara ufak sürprizler hazırlamayı istemektedir. Pahalı ve büyük hediyeler yerine pratik ve emek ile yapılmış hediyeleri vermek isteyen kişiler el yapımı yılbaşı hediyesi arayışlarına girmektedir.

                Çam Ağaçlı Kar Küresi

Kar küreleri her kış ve yılbaşında akla gelen ilk hediyeler arasında yer almaktadır. Kışın ve yılbaşının simgelerinden birisi olan çam ağaçlı kar küresi de insanların en çok hediye olarak birbirine verdiği hediyeler arasındadır. El yapımı bu ürünler ile kişiler sevdiklerinin yüzlerini güldürebilir ve hoş bir anı olarak saklanabilecek bir hediyeyi de vermiş olur. Kullanılmayan bir küçük kavanozun içine yerleştirilebilecek olan küçük bir ile güzel bir aksesuar da yapılmış olunur.

                Yıldızlı Çam Ağacı

En çok kullanılan simgelerden birisi de çam ağaçlarıdır. Çam ağacı sadece maketlerle de yapılmaz. Kabuğunun biraz açılmış olduğu kozalaklar süslenip boyanarak çam ağacı görünümü verebilmektedir. Ufak saksılar içerisine yerleştirilen kozalağın yeşil renge boyanması ve daha sonra tepesine konan bir yıldız ile süslenmesi ile yıldızlı çam ağacı süslemesi elde edilebilir. Masaya, sehpaya, vitrine ve evin birçok yerine konabilecek bu hediye ile hoş bir anı kazanılmış olunur.

Bir önceki yazımız olan Çift başak örgü yelek yapılışı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.