El yapımı yılbaşı süsleri

  • 1.062 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
El yapımı yılbaşı süsleri

Yılbaşı yaklaştıkça evini süslemek isteyen insanların aklına nasıl yapılır sorusu geliyor. El yapımı yılbaşı süsü, ister oda süslemek için ister aldığınız yılbaşı ağacı süslemek için çeşitli şekillerde yapılabilir.

El yapımı yılbaşı süslerine vereceğimiz bazı örnekler var. Örneğin soda veya şişe kola kapaklarının arkasını çevirerek beyaz kısımlara kardan adam gözleri, havuç burun ve ağız çizildikten sonra üç beş tane kapak birleştirilir ve bu tapa yani kapaklar bir ip ile birleştirilerek kardan adam silueti yaratılabilir. Bunun dışında aldığımız led lambaları ile yılbaşı ağacı süslemeleri gerçekleştirilebilir. Bu ışıkların üzerine el işi kağıtlar ile istediğiniz renk cümbüşünü yaratabilirsiniz.

Bir diğer el yapımı yılbaşı süsü ise yılbaşı şapkalarıdır. Kağıt yılbaşı şapkası renkli karton ve üzerine pamuk, sim ve yapıştırıcı ile gerçekleştirilir. Huni şapka veya çekirdek kağıdı şeklinde çevrilen kırmızı yılbaşı kartonu üzerine yapıştırıcı ile pamuk ve sim yapıştırılarak yılbaşı şapkası yapılmış olur. Bunun dışında simle yılbaşı şişe süslemesi gerçekleştirilebilir. İnsanlar bu süsleme için genelde alkol şişelerini tercih etmektedir.

Viski ve şarap şişeleri hem büyüklüğü hem de estetik şekilleri ile içine led ışık ve dışına çeşitli süslemeler yapmak için uygundur. Aşağıda birkaç adet örnek  verdik fikir vermek açısından. Mutlu yıllar dileriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Çivili kasnak işi modelleri makalemizde çivili kasnak, çivili kasnak işi modelleri ve çivili kasnak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
sus yapimi yilbasi el becerileri, yilbasi el yapimi, Yılbaşına özel el yapimi eşya veya aksesuar

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.