Eldiven şeklinde örgü lif yapımı

  • 1.052 kez görüntülendi

Eldiven şeklinde örgü lif yapımı

Mutfakta elinizin yanmasından korunmak istiyorsanız sizlere çok güzel bir eldivenli lif modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Yinede aklına takılan sorular olduğunda üye olarak bana sorabilirsiniz. Örgü örmeyi çok sevdiğimden hergün sizlere farklı çeşitler anlatmaya çalışacağım. Hemen anlatmaya başlıyorum.

Eldiven şeklinde örgü lif yapımı

 

İlk olarak altı tane zincir yapıp kapatıyoruz. Ve daha sonra üç tane fıstık yapmamız gerekiyor ( Tığımızla uzun ip çekip zincirimizin orta kısmına batırıp çekiyoruz. Üç defa yine oraya batırıp tümünü bir çektikten sonra kapatıyoruz. ).

Yapmış olduğumuz fıstığımızın üstüne bir tane daha fıstık yapıyoruz. İlmeğimizi alıp alt kısımdaki zincirimizin orta tarafına batırarak geriye kalan fıstığımızla birlikte kapatıyoruz. Altı tane fıstık dolgusu yaptıktan sonra döne döne beş tane sıra örüyoruz ve böylelikle parmağı bitirmiş oluyoruz.

Beş tane parmağımızı bu biçimde bitirdikten sonra ( ama orta parmağımızı altı tane sıra örmemiz gerekiyor.) Dört tane parmağımızı da birbirine yapıştırarak beş tan sıra daha ördükten sonra baş parmağımızı da bitirip ekliyoruz. Yine aynı biçimde döne döne dokuz tane sıra yaptıktan sonra tamamlıyoruz.

Eldiven şeklinde örgü lif yapımı 2

Bir önceki yazımız olan Çeyizlik lif modelleri makalemizde çeyizlik lif hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.