Etamin Kolye Yapımı

  • 497 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Etamin Kolye Yapımı

Kolye ve diğer takılar bayanlar için vazgeçilmez en güzel aksesuarlarından bir tanesidir. Özellikle son dönemlerde oldukça trend olan tüm genç kızların ve tüm bayanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. aksesuar olarak kullanmak kadar, hobi olarak yapmakta oldukça eğlenceli bir iştir. Etamin kolye yapımı için çok fazla el becerisine de gere yoktur.  Etamin kolyeyi hemen herkes rahatlıkla yapabilir. Bunun için gerekli olan malzemeler ise;

  • Etamin kumaşı,
  • Etamin iğnesi,
  • İp,
  • Karton,
  • Kolye dış aparatı,
  • Kolye zinciri,

Etamin Kolyeyi Yapım Aşamaları

İlk etapta kişiler beğendikleri kolye çerçevesine uygun, etamin kumaşın kesme işlemini yapmalıdır. Etamin kumaşa, istenilen motif bir kalem yardımı ile çizilir. İstenilen renklerdeki ipler etamine işlenmeye başlanır. Burada kullanılan teknik düğüm tekniğidir. İstenilen model etamin kumaşa işlendikten sonra oval şekilde kesilen kumaşın kenarına teyel yapılır. teyelleme işleminin akabinde kumaşın arka yüzü elyaf dolgu yapılır. En son olarak ise, kolye çerçevesine yapıştırma yapılır bunun için soğuk silikon kullanılabileceği gibi sıcak silikon da kullanılabilir.

Etamin Kolye Yaparak Para Kazanma

Etamin kolyeyi bayanlar kendilerine yapabilecekleri gibi satmak amacı ile de yapabilirler. Ekstra gelire ihtiyacı olan kimseler turistik butiklere el emeği olarak yaparak para kazanabilirler. Son dönemlerde çok sevilerek kullanılan etamin kolyeleri satmak ta oldukça kolay ve yüksek gelirli bir iş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kolye tasarım modelleri makalemizde El işi kolye yapımı, El yapımı kolyeler ve El yapımı takı tasarım modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.