Etamin namazlık örnekleri

  • 804 kez görüntülendi

Etamin namazlık örnekleri

Evlerde bulunan namazlıklar ile farklı görünümler elde etmek mümkündür. İslam’ın en büyük yapı taşı olan namaz şartının kılınması için kullanılan namazlıklara hoş motifler eklenmesi ve görsel olarak iyi bir izlenim alınması sağlanabilmektedir. Bunun için de en iyi nakış seçenekleri arasında etamin seçeneği olmaktadır. Bu nedenle birçok kişi  arayışlarına girmektedir. Böylelikle şekil olarak model oluşumu gözlenir ve bu durum namazlık işlenmesinde kolaylık yaratır.

Cami Motifli Örneği

Namazlığın asıl amacı olan namaz kılmadaki rolü düşünüldüğünde işlenebilecek olan motifler arasında cami olması son derece normaldir. Bu nedenle de birçok kişi işlemelerde cami motifli etamin namazlık örneğinden yararlanabilmektedir. Namazlığın belirgin yerine işlenebilecek olan cami motifi ile namazlığın anlamına uygun bir görünüm kazanılması beklenmektedir. Şık ve güzel tasarımlı bir cami motifinin işlenmesi ile sıradan ve sade görüntüsünden uzaklaşan namazlıklar, göze hoş gelen bir görüntü çizerler.

Çiçek Motifli Etamin Namazlık Örneği

Çiçek motifleri her nakışta olduğu gibi etamin örneklerinin de vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı çiçek renk ve seçenekleri kullanarak çiçek motifli etamin namazlık örneği oluşturulabilmektedir. Özellikle gül seçeneğinin ön planda olduğu motif ve işlemeler ile namazlık görünümlerinde oldukça iyi bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır. Abartıya kaçmayan renk ve motifler ile oldukça canlı ve hoş bir namazlık örneğine kavuşmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Etamin havlu işleme modelleri makalemizde etamin havlu işleme modelleri ve etamin havlu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
etamin şablonu cami modeli, namazlik ornegi, namazlık örnekleri etamin, Namazlıklar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.