Evde geri dönüşüm projeleri

  • 1.061 kez görüntülendi

Evde geri dönüşüm projeleri

Üretkenlikte sınır tanımayan hanımlar ve beyler, evlerinde bulunan ve artık kullanılmayan eşyalarla öyle güzellikler çıkarıyorlar ki ortaya, görenler gidip en pahalı mağazanın en orijinal parçasını alıp geldiklerini düşünüyor. Özellikle son yıllarda geri dönüşüm bilincinin yerleşmesiyle, atmaktansa değerlendirme ve aynı zamanda ihtiyaçlara cevap vermek, sevindirici bir şekilde yaygınlaşıyor.

Pet şişeleri boyayarak yapılan saksılar hata bileklikler plastiklerin ne kadar güzel ve yerinde değerlendirilebileceğini gösterdi bizlere. Eski tişörtlerimiz modern ve şık şallara, eski kazaklarımız berelere dönüşüverdi. Hatta çocuklarıyla keyifli ve verimli zaman geçirmek isteyen ebeveynler, onlarla birlikte yumurta kolilerini arabalara bile dönüştürdü.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Duvar Aksesuarı Yapılır

Bu yazımızda ise sizlerle bitmiş tuvalet kağıdı rulolarından şık ve modern bir aksesuar yapmayı öğreneceğiz.

İhtiyacımız olan malzemeler, tuvalet kağıdı rulosu, makas, yapıştırıcı, istediğiniz bir renk boya ve ahşap çerçeve.

İlk önce ruloları yaklaşık dörder santim genişliğinde kesiyoruz. Daha sonra çiçeklerin taç yaprakları olarak kullanılmak üzere, bu incelen rulo parçalarını iyice ovallaştırıyoruz, hatta darlaşan iki yerini tamamen katlayıp sivrileştire de bilirsiniz. Altı tane taç yaprağı çiçek şeklinde birbirine yapıştırıyoruz.

Dalları ve sarmaşık yaprakları yapmak için incelttiğimiz rulo parçalarını bir yerinden kesip düzleştiriyoruz ve ne kadar uzun dallar istersek o kadar parçayı birbirine yapıştırıyoruz. Bazı düzleştirdiğimiz parçaları da helezoni olarak büküyoruz. Helezoni parçalar ile yapraklar uzun parçalar ile de dalları yapacak şekilde, kendi yaratacağınız dizaynla bunları bir ahşap çerçevenin iç kenarından yapıştırıyoruz ve en son istediğimiz renklere boyuyoruz. Kolay gelsin.

Evde geri dönüşüm projeleri

Bir önceki yazımız olan Eski penyelerden kilim yapımı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.