Evde kartondan hasır sepet yapımı

  • 2.686 kez görüntülendi

Evde kartondan hasır sepet yapımı

Sepet ihtiyacınız oldu ve hemen çarşıya çıkıp alamıyorsanız sizlere çok güzel bir önerim var. Gazete saylarıyla yapabileceğiniz sepet modelinin yerini a4 kağıtlarını da kullanabilirsiniz. Böylelikle bunları boyayıp sepetimizin için farklı motifler ortaya çıkarabilirsiniz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı

İlk şablonumuzda verdiğimiz 10 adımı tamamladığınız zaman harika bir hasır sepeti ortaya çıkarmış olacaksınız. En başta resimde gördüğünüz gibi gazete yapraklarını uzun çubuklar şeklinde yapıyor ve açılmaması için ıslatmanız gerekiyor. Daha sonra altıncı resimde gördüğünüz gibi alt tarafını çapraz biçiminde yapmaya çalışıyoruz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 2

Alt tarafını bitirdikten sonra gazete çubuklarımızla ile yuvarlak girmeye çalışıyoruz. On iki deki resim gibi birşeyi ortasına indiriyoruz onun şeklini alacak biçimde gazetelerini biçimlendirmeye çalışıyoruz. Bu şekilde istediğimiz şeyin resmini ortaya çıkarabiliyoruz.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 3

Yukarıda bulunan hasır sepetini beğenmediyseniz sizlere aşağıda farklı bir çalışma örneğini paylaştım. Bu diğerine göre daha yapılması kolay duruyor. Bu daha çok yuvarlak hasır sepet modelini isteyenler için uygundur. Beni takip etmeye devam edin.

Evde kartondan hasır sepet yapımı 4

Bir önceki yazımız olan Kartondan çam ağacı yapımı makalemizde çam ağacı yapımı, kartondan çam ağacı ve kartondan çam yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
gazeteden sepet yapımı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.