Evde telefon kılıfı yapımı

  • 2.442 kez görüntülendi

Evde telefon kılıfı yapımı

Gezdiniz, araştırdınız her dükkana baktınız ama hoşunuza gidecek bir telefon kılıfı bulamadıysanız yazımızda bu sorununuza çözüm bulacaksınız

Her zaman yanımızda ve gözler önünde olan telefonlarımızın kılıfları bizim için aksesuar değeri taşıyor.  Elimizde, kafede otururken ya da iş yerinde masamızın üzerinde bize ait ve bizim tarzımızı yansıtacak kılıflar olsun istiyoruz. Telefon kılıfları adeta dış görünüşümüzün, yaptığımız kombinlerin tamamlayıcısı haline geldi. Bunun yanı sıra cep telefonu kılıfı seçicimiz hayata bakış açımız ve ruh halimiz ile ilgilide ipuçları içeriyor.

Evde Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Yapılır?

Evde kendimiz çeşitli yöntemlerle ve malzemelerle kendi telefon kılıfımızı yapabiliriz.  Keçe kumaş, normal kalın kumaş, peluş, artık deriler ve eski örgü giysiler cep telefonu kılıfı yapmak için kullanılabilecek malzemelerden sadece birkaçı.

Şimdi size vereceğimiz fikir ise belki bu konuda en pratik fikirler arasında yer alıyor. Anlatacağımız yöntemle evinizde bulunan eski ve kullanılmayan kravatlardan (ya da desenini çok sevdiğiniz ve satın aldığınız yeni kravat da olabilir) telefon kılıfı yapacağız. Bu iş için gerekli olan malzemeler; desenini beğendiğiniz herhangi bir kravat, silikon tabancası, bir takım curt curt ya da tercihe göre çıt çıt.

Kravatı düzü yere tersi üste gelecek şekilde serelim. Tersinde bulunan boşluktan telefonumuzu kravatın içine sokalım. Üçgen yeri zarf kapağı şeklinde kapanacak kadar telefonumuzu itelim.  Bu işlemle kılıfımızın uzunluğunu belirlemiş oluyoruz. Telefonumuzun yeteri kadar ilerlediği çizgiden biraz pay bırakarak kravatı keselim ve kestiğimiz yerdeki iki tarafı silikon tabancası ile yapıştıralım. En son kravatın en sivri yerine yani ucuna ve zarf şeklinde kapattığımızda o ucun denk geldiği yere curt curtumuzu yapıştıralım. Çıt çıt kullanmak istiyorsak,  çıt çıtları dikmemiz lazım.

Evde telefon kılıfı yapımı

Bir önceki yazımız olan 2017 Modasında şal modelleri makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
telefon kilifi yapimi, evde telefon kılıfı yapımı kolay, evde deriden telefon kilifi yapilisi, evde kilif yapma malzeme, evde telefon kılıfı yapımı, Evde telefon kılıfı yapımı anlatımlı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.