Fimo Hamurundan Kuş Yapma

  • 332 kez görüntülendi

Fimo Hamurundan Kuş Yapma

nedir fimo hamuru ne işe yarar derseniz; fimo hamuru yumuşak, şekillenmesi konusunda oldukça kolaylık sağlayan, renk skalası geniş, birçok hobi alanında kullanımı olan bir tür hamurdur. Fimo hamurundan yapılan bazı ürünleri şöyle sıralayabiliriz; tespih, oyuncak figürler, hayvan figürleri, aklınıza gelebilecek tüm takılar, magnet ve birçok süs objesinin kaplamasında kullanılmaktadır. Uygulanmasından sonra ev fırınında belirli bir ısıda pişmesi gerekir.

 

Fimo Hamurundan Kuş Yapımı Resimli

Fimo hamuru oldukça kolay şekil alabilen bir hamurdur. Bu nedenle ilk denemenizde bile zorluk çekmezsiniz. Figürleri tam benzetebilmek de biraz el becerisi ve deneyim gerektirmektedir. Fimo hamurundan öncelikle daha basit figürler yapmaya çalışırsanız, bu hem deneyim sağlayacak hem de elinizin alışmasına katkı sağlayacaktır. Fimo hamurundan kuş basit bir modeldir. Bu yüzden yeni başlayanlar için uygun olacağını düşündüm.

Fimo kuş yapımı malzemeleri ;

Dört farklı fimo hamuru (tercihen gövde için sarı, gözler için mavi, kanatlar için yeşil, gaga için de yeşil seçilebilir) , kürdan. için her figürün bir uygulama şablonu vardır. Bu şablonlara her yerden ulaşabilirsiniz. Kuş şablonuna göre; hamurları parçalara ayırıp sırayla kuşun; gövdesi, kanatları, gagası ve gözleri oluşturulur. Gözleri kürdan yardımıyla yapılabilir. Her bir parça ayrı ayrı oluşturulup, daha sonrasında birleştirilir. Hazırladığınız fimo uygulamasını; daha önceden ısıttığınız ev fırınınızda, 150 derecede, takriben 25 dakika kadar pişirin. Yeni başlayan kişiler, basit modellerle başlarsa el yatkınlığı zamanla oluşacak ve daha karmaşık olan modelleri de tatbik edebileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Fimo hamuruyla yılbaşı süsleri nasıl yapılır makalemizde fimo hamuruyla yılbaşı süsü, hamurla yılbaşı süsü nasıl yapılır ve yılbaşı süsleri nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.