Goblen nasıl işlenir

  • 466 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Goblen nasıl işlenir

İlk defa goblen işleyecek bir kişinin seçeceği boyun 30’a 40 olması gerekmektedir. Orta , ilk defa goblen işleyecek kişiler için uygundur. Çünkü goblen işlerken sıkılamamanız gerekir. Ve daha da önemlisi sevdiğimiz goblen modelini işlemeye özen gösterin. İlk önce işleyeceğiniz bir goblen seçin.

 

Goblen İplikleri Nasıldır

Şimdi seçmiş olduğumuz goblenimizin ipliklerini seçelim. Goblenler 3 çeşit iplikle işlenir. Bunlar yün iplik, koton iplik ve muline ipliktir. Goblen esasen yün iplikle işlenmelidir. Yün iplik ve koton iplikle işlemek biraz daha zor ve biraz zahmet gerektirir. İlk defa goblen işleyecekseniz muline iplik tercih etmenizi öneriyoruz. İpliğinizi iğneye geçirin. İpi çok fazla uzun tutmanızı önermiyoruz. Rengin aynı renk olduğuna dikkat edin. Goblen işlerken en önce koyu renklerden başlayın.

Açık renkler kirlenmemesi için en son işlenmelidir. Bir miktar ipliğinizi altta bırakarak ve düğüm atmayarak gobleninizi işlemeye başlayın. İplik yönlerinin hepsinin aynı şekilde olmasına önem gösterin. İşlerken yukarıdan aşağı yerine sağdan sola ve soldan sağa gitmeyi tercih edin. Çünkü yukarıdan aşağı doğru giderseniz gobleninizin üstünde iz bırakabilir. Yönlerinizin üstten ve alttan aynı yönde olmasına dikkat edin. değişik işleme teknikleri vardır. Sizde zamanla bu işleme tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Düğüm nasıl atılır

Aynı başlama noktasında olduğu gibi altından iğneyi yürüterek ve ipimizi sabitleyerek düğüm işlemini bitirin.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Dantel Çarşaf Modelleri makalemizde dantel çarşaf, dantel modeli ve dantel yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.