Gül desenli lif yapılışı

 • 816 kez görüntülendi

Gül desenli lif yapılışı

Gül desenli lif yapılışı

Lif örmek için desen arıyorsanız sizlere yapmış olduğumuz yeni gül deseninde olan modelinin yapılışı söyleyeyim. Sizlere tek tek anlatacağım ama aklınızın takıldığı yerde üye olarak yorumda söyleyebilirsiniz. Hadi o zaman güzel lif çeşidimizi örmeye başlayalım.

 1. Bu desenimiz için ilk olarak 21 tane fıstık zincirimizi yapıyoruz. Daha sonra 3 tane fıstık zincirimizi birbirine birleştireceğiz. Bir sıramızın hepsini üçlü fıstık desenimiz ile yaptıktan sonra ikinci kata çıkacağız.
 2. Burada altı tane beyaz fıstık, dokuz tane yeşil fıstık ve altı tane de beyaz olacak biçimde üçlü fıstık yapmamız gerekmektedir.
 3. Bu sıramızda şimdide yedi tane beyaz fıstık modeli, üç tane yeşil fıstık modeli, bir tane beyaz fıstık modeli, üç tane fıstık modeli ve son olarak yedi tane beyaz fıstık modeli örgüsü yapacağız.
 4. Altı tane beyaz fıstık örgüsü, iki tane yeşil fıstık örgüsü, bir tane beyaz fıstık örgüsü, bir tane yeşil örgüsü modeli, bir tane beyaz fıstık örgüsü, bir tane yeşil fıstık örgüsü, bir tane beyaz fıstık örgüsü, iki tane yeşil fıstık örgüsü ve altı tane de beyaz fıstık örgüsü olacak şekilde üçlü fıstık örgüsü yapacağız.
 5. Beş beyaz renkte, iki yeşil renkte, iki beyaz renkte, bir yeşil renkte, bir beyaz renkte, bir yeşil renkte, iki beyaz renkte, iki yeşil renkte ve beş tane de beyaz renkte yapacağım üçerli fıstık örgümüzü yapacağız.
 6. Dört beyaz renkte, iki yeşil renkte, üç beyaz renkte, bir tane yeşil renkte, bir tane beyaz renkte, bir tane yeşil renkte, üç tane beyaz renkte, iki tane yeşil renkte ve dört tane de beyaz rengimizi fıstık desenimizi yapıyoruz.
 7. Bu sırada ise şöyle yapıyoruz. Üç tane beyaz desen, iki yeşil desen, üç tane beyaz desen, bir tane yeşil desen, bir tane beyaz desen, bir tane yeşil desen, bir tane beyaz desen, bir tane yeşil, üç tane beyaz desen, iki tane yeşil desen ve üç tane de beyaz desen üçerli fıstık modeli olacak şekilde örüyoruz.
 8. Üç tane beyaz, üç tane pembe, bir tane beyaz, iki tane yeşil, bir tane beyaz, bir tane yeşil, bir tane beyaz, iki tane yeşil, bir tane beyaz, üç tane pembe ve üç tane de beyaz fıstık desenimizi örüyoruz.
 9. İki tane beyaz, beş tane pembe, üç tane beyaz, bir tane yeşil, üç tane beyaz, beş tane pembe, ve iki tane beyaz fıstık örgümüzü örüyoruz.
 10. iki tane beyaz modeli, beş tane pembe modeli, üç tane beyaz modeli, bir tane yeşil modeli, üç tane beyaz modeli, beş tane pembe modeli, ve iki tane beyaz modeli fıstık örgümüzü örüyoruz.
 11. iki tane beyaz deseni, beş tane pembe deseni, üç tane beyaz deseni, bir tane yeşil deseni, üç tane beyaz deseni, beş tane pembe deseni, ve iki tane beyaz deseni fıstık örgümüzü örüyoruz.
 12. İki beyaz deseni, iki pembe deseni, bir beyaz deseni, iki pembe deseni, üç beyaz deseni, bir yeşil deseni, üç beyaz deseni, iki pembe deseni, bir beyaz deseni, iki pembe deseni ve iki tane de beyaz deseni fıstık örgümüzü örüyoruz.
 13. Bir beyaz modeli, iki pembe modeli, bir beyaz modeli, bir pembe modeli, bir beyaz modeli, iki pembe modeli, iki beyaz modeli, bir pembe modeli, iki beyaz modeli, iki pembe modeli, bir beyaz modeli, bir pembe modeli, bir beyaz modeli, iki pembe modeli ve bir beyaz modeli fıstık desenini örüyorsunuz.
 14. Üç beyaz deseni, bir pembe deseni, bir beyaz deseni, bir pembe, üç beyaz deseni, beş pembe deseni, üç beyaz deseni, bir pembe deseni, bir beyaz deseni, bir pembe deseni ve üç tane beyaz deseni fıstık modelini örebilirsiniz.
 15. Dört tane beyaz, bir pembe, üç beyaz, beş pembe, üç beyaz, bir pembe ve dört tane beyaz fıstık örgümüzü öreceğiz.
 16. Sekiz tane beyaz modeli, beş pembe ve sekiz tane de beyaz olacak şekilde üçlü fıstığımızı yapıyoruz.
 17. Sekiz tane beyaz, beş pembe ve sekiz tane de beyaz olacak biçimde üçlü fıstığımızı yapıyoruz.
 18. Sekiz beyaz, iki pembe, bir beyaz, iki pembe ve sekiz beyaz fıstık örgümüzü yapıyoruz.
 19. Az kaldı ve yedi beyaz, iki pembe, bir beyaz, bir pembe, bir beyaz, iki pembe ve yedi beyaz fıstık örgümüzü örüyoruz.
 20. Son sıramız olarak dokuz beyaz, bir pembe, bir beyaz, bir pembe ve dokuz beyaz fıstık şeklinde ördükten sonra on beyaz, bir pembe ve on beyaz fıstık modeli yaparak son katımızı da hepsini beyaz fıstık ile yapmamız gerekiyor.

Gül desenli lifimizin dört kenarınıda bir sıra olacak şekilde pembe renkte fıstık örüyoruz. Bir sırayıda aralarında bir zincir olacak biçimde tığ örügüsü yaparak çerçevesini yapmış oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan Eldiven şeklinde örgü lif yapımı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
lifyapilişi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.