Hamilelik belirtileri ne zaman başlar

  • 430 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Hamilelik belirtileri ne zaman başlar

Hamile kalmak kadınların en büyük arzularından bir tanesidir. Anne olabilmek, o duyguyu tadabilmek muhteşemdir. Hamilelik için çaba sarfeden anne adaylarının en büyük heyecanlarından biriside hamilelik belirtileridir.

Hamilelik belirtisi ne zaman başlar sorusunun ilk cevabı ve herkes tarafından bilinen adet gecikmesidir. Kadınlar genellikle adet gecikmesi yaşadıklarında acaba hamile miyim heyecanı başlamaktadır. Elbetteki bununla sınırlı değildir kimi kadınlar bu durum farklılıklar gösterebilmektedir. Kimisinde kusma, bulantı, tiksinti vb. belirtilerde görülebilmektedir.

 

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ?

Hamilelik belirtileri dediğimiz gibi çeşitli varyasyonlarla kendini gösterebilir. Birçok defa anneliği tatmış kimselerde ilk çocukta iştah fazlayken, diğer çocukta iştahı kapalı olabilir. Bu tamamen kişiyle ilgilidir ve kişinin o anki psikolojisi de çok etkilidir.

İlk olarak hamilelik belirtisi için adet gecikmesi beklenir. Adet gecikmesi gerçekleşen kişilerin ilk yapması beklenen çeşitli testlerin yapılmasıdır. Bunun dışında kişilerde mide bulantısı, kusma vb etmenlerde kimi zaman gösterge olabilmektedir.

Hamileliğin Erken Dönem Belirtileri Nelerdir ?

Hamileliğin erken dönem belirtileri olarak vajinal kanamaların hafif olarak başlamasıdır. Bu tarz döllenme başlamasıyla 2 hafta geçen süre içerisinde döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesinde meydana gelen kanamalarda erken dönem hamilelik belirtileri arasında yer alabilmektedir.

Hamileliğin erken dönem belirtilerine başka bir örnekte vücutta meydana gelen hormonal değişikliklerdir. Hormonal değişiklikler ile birlikte memelerde büyüme ve hassasiyet artacaktır. Bunun yanında yoğun şekilde uyku ve yorgunluk hali de görülebilmektedir.

Kaynak : Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ?

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.