iki şişle kolay patik yapımı

  • 1.095 kez görüntülendi

iki şişle kolay patik yapımı

Soğukların artması ve kış aylarının gelmesi ile beraber yün iplikler ile örülen kıyafetler, patiklere olan ilgi de artmaktadır. aslında sandığınız kadar zor bir işlem değildir. El becerisi ve biraz da içinde bir şeyler ortaya çıkarma isteği varsa rahatlıkla yapabilirsiniz. El örgüsü ile yapılan patiklerin yetişkinler için yapılan model ve renkleri olduğu gibi bebekler ve çocuklar içinde yapılan el emeği patikler bulunmaktadır. El örgüsü patikleri ister şişle, ister tığ işi örgü ile yapabilirsiniz. Şiş örgüsü ile yapılan patik modelleri ise genel olarak ikiye ayrılır. İki şişle ve beş modelleri bulunmaktadır. İki şiş kullanılarak yapılan patikleri örmek beş şişle yapılan patikleri örmekten daha kolay ve pratiktir.

iki şişle yapılan patik modelleri

İki şişle patik öreceğiniz zaman %100 pamuk veya yün iplikleri tercih ediniz. İçinde naylon veya polyester içeren ipleri tercih etmeyiniz. Eğer bu tarz iplikleri tercih ederseniz sıcak tutmaz, çok çabuk yırtılır ve yıpranır. İki şişle yapılan patik modellerinin desenli, birden fazla rengin kullanıldığı ağır örnekleri olduğu gibi aynı zamanda tek renk iplik ile düz, desensiz olarak örülen örnekleri de bulunmaktadır. Eğer ilk kez iki şişle patik örecekseniz tek renk ile desensiz olarak yapılan modelleri tercih ederek alışabilir, daha sonra diğer modellere geçiş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Erkek Bebekler İçin Patik Ayakkabı makalemizde pamuk patik, patik örneği ve yünlü patik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
patik, iki şişle kolay patik yapımı anlatımlı, iki şişle örülen bebek patik modelleri, iki şişle örülen kolay patik örnekleri, iki şişle patik, iki şişle patik yapımı anlatımlı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.