Kağıttan yılbaşı ağacı yapımı

REKLAM ALANI
Kağıttan yılbaşı ağacı yapımı

Malzemeler;
Kağıt
Makas

Yukarıda ki  yapımı için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle kare şeklinde bir kağıdı elimize alıyoruz. Kağıdın iki ucunu birleştirerek arada bir çizgi çıkması için elimizle kağıdın üstünü düzleştiriyoruz sonra kağıdı açıyoruz. Bu sefer diğer uçlarını birleştirip tekrar elimizle üstünden geçiyoruz. Çakışan iki çizgi olduktan sonra kağıdı üçgen olacak şekilde uçlarını birleştirip bir başka çizgi çıkmasını sağlıyoruz. Daha sonra diğer uçlardan birleştirip ortada birbirini kesen dört çizgi çıkarıyoruz birbirini kesen dört çizginin olduğundan emin olduktan sonra yan yandaki uçları birleştiriyoruz ve küçük bir kare elde ediyoruz.

Bir tarafını kıvırıp bu işlemi dört taraf için de yapıyoruz kıvrılan bölümlerden hepsini tek tek açıp arada bir çok kıvrımı elde ediyoruz tam bir çam ağacı şekli elde edebilmek için alt bölümü alt bölümde fazla kalan kağıdı makas yardımı ile kesiyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz şekli makas ile küçük küçük kesikler ile kesiyoruz kestiğimiz kesikleri kıvırıp arada küçük bir üçgen olacak şekilde kesiyoruz ve son olarak kağıdı dik tutarak çam şeklini elde ediyoruz kağıttan yıl başı ağacı hazır . Ellerimize sağlık.

 

Bir önceki yazımız olan Rüzgar gülü nasıl yapılır resimli makalemizde rüzgar gülü, rüzgar gülü nasıl yapılır ve rüzgar gülü resimli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
yilbasi suslemeleri kagittan Orgu

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.