Kare çiçekli lif yapılışı

  • 1.950 kez görüntülendi

Kare çiçekli lif yapılışı

Birbirinden güzel lif modelleri yapmaya devam ediyorum. Bugün sizlere kare çiçekli lif yapılışını paylaşıyorum.

Kare çiçekli lif yapılışı

İlk olarak yedi tane zincirimiz ile halka şeklini yaptıktan sonra iç tarafını trabzan yapmamız gerekmektedir.  Üstüne ise beş tane zincir çekeren birer olacak biçimde trabzan batarıp sekiz tane yuva yapıyoruz. İç kısmını sıkı iğne ile dört tane trabzan ve sıkı iğnemizle yaprak kısmını gerçekleştiriyoruz.

İkinci sıramıza geçtikten sonra beşer olacak biçimde zincirimizle alt taraflarını yapmaya çalışıyoruz. Bu sıramıza devam ettikten sonra sıkı iğne ile beş tane trabzan ve aynı şekilde beş tane tane trabzan daha yaprakları yapıyoruz. Yaprak kısmı için altı zincirimiz ile yuvayı yapıyoruz. Üzerine ise üç tane trabzan, iki zincir ve üç trabzan örüyoruz. Üç zincirimiz ile yukarıya çıkmaya çalışıyoruz. Üç tane trabzan, iki tane zincir ve dört tane trabzan örüyoruz.

Yaprağımızın üç ve dörtüncü sıralarında üç trabzan, iki zincir ve dört tane örmeye devam ediyoruz.

Kare çiçekli lif yapılışı 2

Beşinci sıramızda ise üç tane zincirimiz ile yukarı çıkıyoruz. Dört tane trabzan yaptıktan sonra iki tane zincir çekiyoruz ve çiçeğimize koyuyoruz. İki tane zincir çektikten sonra beş trabzan yapmaya devam ediyoruz.

Çiçekten bir tane yaprak geçtikten sonra yeşil yaprakları koyuyoruz. Çiçeğin arada kalan kısmı olan yapraklarımızdan başlıyoruz. Ve Sekiz tane fıstık modeli oluşturuyoruz. Yaprağımızın uc kısımları koyuyoruz. Sekiz tane fıstık modeli ile aşağı tarafa inmeye çalışıyoruz. Örme ipimizi kestikten sonra üçüncü fıstığımızdan başlayacak biçimde oradan öbür yaprağa beş tane fıstık modelimizi örüyoruz.

Ondan sonra sekiz tane fıstık modeli ile çiçeğimizin öbür tarafına inmeye çalışıyoruz. Sonda olan yaprakta beş tane fıstık modelini yaprağımıza koyduktan sonra beş tane fıstık modeli daha yapıyoruz ve beyazın üçüncü fıstığına koyuyoruz. İki fıstık modeli daha yapıyoruz.

Kare çiçekli lif yapılışı 3

14 × 14 fıstık modeli yaptıktan sonra arka tarafını yapıyoruz.  Yeşil ile iki tane parçayı birbirine ekliyoruz. Pembe yaptıktan sonra beyaz ile oyasını ördükten sonra kare çiçekli lif modelimiz hazır hale geliyor.

Bir önceki yazımız olan Gül desenli lif yapılışı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
çiçekli kare lif, kare çiçekli lif modelleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.