Karton kutudan yarış arabası yapımı

  • 2.478 kez görüntülendi

Karton kutudan yarış arabası yapımı

Karton kutudan yarış arabası yapımı

Çocukların uğraşıp sevebileceği çok güzel bir yarış arabasının nasıl yapıldığını paylaştım. Yapılması oldukça kolay ve su değmeyene kadar sağlam kalacak olan yarış arabamızı yapmaya başlayalım. İlk olarak aşağıda bulunan malzemelerimizi hazırlayalım.

Karton kutudan yarış arabası yapımı 2

1 -) Çocuğunuzun içine sığabileceği ve üzerinde yazı olmayacak bir kutumuzu bulduktan sonra karton üstünde bulunan kapaklarımızı makas ile kesiyoruz.

2 -) İkinci resimde gördüğünüz gibi kutunun kenarlarını kesiyoruz. Daha sonra ön tarafının üzerinden makasla biraz kesip arka tarafa yaslıyoruz. Yani araba şeklini almış olacaktır.

Karton kutudan yarış arabası yapımı 3

3 -) Arkada tarafına ikinci resimde gördüğünüz gibi kuyruklarını takıyoruz ve ortasını birbirine bağlanacak biçimde karton koyuyoruz. Ve kuyrun tarafını üçüncü resimde gördüğünüz şekilde ön, kuyruk ve kenarlarının üst taraflarını bantlıyoruz.

4 -) İstediğiniz renkler ile araba yarışı kartonumuzu boyuyoruz. Tekerlekleri için yuvarlak siyah karton yapıştırabilirsiniz yada raptiye ile takabilirsiniz.

Karton kutudan yarış arabası yapımı 4

5 – ) Daha sonra çocuğunuzun girebileceği biçimde alt kısmını kesebilirsiniz. Ve çocuğunuz evde rahatça koşup vakit geçirmeye hazır.

Sizde el işlerini üye olarak paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Karton kutudan yarış arabası yapımı 5

Bir önceki yazımız olan Tesbih kutusu nasıl yapılır makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
kartondan araba nasil yapilır, EVDE KARTONDAN EN KOLAY YARIS ARABALARI NASIL YAPILIR?, kartondan büyük araba yapımı, kartondan yarış arabası yapımı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.