Keçeden Kuş Yapmak

  • 487 kez görüntülendi

Keçeden Kuş Yapmak

Keçeden Kuş Yapmak

Keçenin Hayatımıza Girişi

Kalın bir kumaş olan keçe birçok kıyafet ve süs eşyasında kullanılmaktadır. Son yılların gözde hobisi ise keçe oyuncaklardır. Keçeden yapılan rengarenk sevimli oyuncaklar; çocuklara hem güzel bir hediye hem de doğal ve sağlıklı oyun alanları ve oyuncaklar yaratmaktadır. Keçeden oyuncak nasıl yapılır sorusuna biz de keçeden kuş yapımını anlatarak devam edelim.

Öncelikle gerekli malzemeleri sıralayalım;

Karton, makas, boncuk, keçenin renginde ip, elyaf ya da bunun yerini tutabilecek başka bir malzeme(pamuk da olur), silikon tabancası, kuşun gövdesi için ayrı renkte keçe, kuşun kanatları için ayrı renkte keçe, kuşun gagası için ayrı renkte keçe.

 

Malzemeleri saydığımıza göre keçeden kuş yapımı işlemine başlayabiliriz. Öncelikle keçeden kuş modelinin kalıbını çıkaracağız. Bunun için keçeye kuş resmi çizin. Sırayla; kuşun kanatlarını ve gagasını da istediğiniz renkte keçelere çizin. Daha sonra keçenin renginde olan iple keçeyi dikin. Dikme işleminin ardından keçenin içini elyaf ya da pamukla doldurun. Sonra sıra geldi kuşun gözlerini eklemeye. İstediğiniz renkte iki boncuğu; kuşun gözleri için dikin. Şimdi sıra kuşun kanatlarını ve gagasını takmaya geldi.  Silikon tabancası ile bu parçaları takın. İşte keçeden kuşunuz hazır. Çocuklarınıza sağlıklı, el yapımı göz nuru bir oyuncak yapmak bu kadar kolay ve pratiktir. Bu yöntemle; keçeden istediğiniz model ve renkte oyuncak yapma şansına sahipsiniz. İster çocuklarınıza oynamaları için ister satmak için bu yönteme başvurup keçeden oyuncaklar üretebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Keçeden arı magnet yapımı anlatımlı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
kece süs bulut kalıbı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.