Kız bebekler için ayakkabı yapımı resimli

  • 374 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Kız bebekler için ayakkabı yapımı resimli

Şu dünyadaki en değerli varlığınız olan çocuklarınız için yapabileceğiniz en güzel şeydir el emeği ile yapılan aksesuarlar takılar ve tasarımlar. Sizde yapmak isterseniz şimdi vereceğimiz örneğinden yararlanabilirsiniz.

En değerli varlığınız olan evlatlarınız için; onlara layık şık tasarımlar ve aksesuarlar yapmak istemez misiniz? Sağlığına ekstra dikkat ve özen gösterilmesi gereken bebeklerimiz için sağlıklı ve doğal ürünler tercihimiz olmalıdır. Bebeğiniz için hazır ürünlere güvenemiyorsanız ve az da olsa terzilik yeteneğiniz varsa; bu şık ve güzel kız bebek ayakkabıları yapıp bebeğinize giydirebilirsiniz. Yapımı çok kolay ve eğlenceli olan bebek ayakkabılar çok hoşunuza gidecek.

Malzemeler:
1-)Kalın renkli kumaş

2-)Astar kumaş

3-)Bir tanede beyaz polar kumaş

4-)Dikiş malzemeleri (iğne iplik ve makas)

İlk olarak aşağıdaki şekildeki gösterildiği gibi bütün kumaş parçalarını aynı şekilde keselim.

Elimizde ki kumaşlardan şekilde gösterildiği gibi kumaş parçalar olmuş olacak.

Renkli kalın kumaş dış görünümü için, beyaza polar kumaş iç olacak ve desenli kumaş da astar olacak şekilde ayarladık Kestiğimiz kalın düz renkli kumaşa aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi beyaz polar kumaşı dikelim. Onun üzerine de astar kumaşı uçlarını birleştirecek şekilde dikelim.

 

Ayakkabının tabanı oluşturacak kumaş parçalarını da birbirine dikelim ama tabanın astar kısmını en son dikeceğiz; ardından ayakkabıyı oluşturan tabanı ve üst parçalarını birbirine ekleyelim ve düzgün ayakkabı görünümü içine desenli astar kumaşını dikelim. Ayakkabının tabanının yumuşak ve yüksek olması için sünger elyaf ya da silikon tabanlık kullanabilirsiniz.

Artık ayakkabımız şeklini aldı sıra süsleme işlemlerine geldi. Ayakkabıyı süslemek için kendiniz fiyonk yapabilirsiniz ya da hazır bir fiyonk da tercih edebilirsiniz. Fiyonk u ayakkabının önüne dikelim. Ayakkabının kenarlarına da dantel veya kurdele dikerek bebeğinize ayakkabıyı giydirdiğinizde ayakkabının ayağından çıkmaması için bağlayabilirsiniz. İşte şimdi ayakkabılarımız hazır; bebeğimizin ilk adımlarını atacağı şık ve yumuşak ayakkabılarına herkes hayran kalacak!

Bir önceki yazımız olan Tesettür giyimde gömlek seçenekleri makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.