Krepon kağıdından yılbaşı ağacı yapımı

  • 820 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Krepon kağıdından yılbaşı ağacı yapımı

Yılbaşı kutlamaları evde gerçekleşiyor ise evinizi süsleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Yılbaşı ev süsleri için bu sene dışarıdan satın alabileceğiniz yılbaşı süsleri kadar de bulunmakta.

Yılbaşı ağacı her yılbaşının vazgeçilmez süslemelerinden bir tanesidir. Özellikle geniş ve rahat evler gerek doğal çam ağacı gerek ise yapay süsleme yılbaşı ağacı ile bu ihtiyacını giderebilmektedir. Bu yılbaşı ağacı yapımı dışında bir de krepon kağıdından yılbaşı ağacı yapımı bulunmaktadır. Bundan önce izin verirseniz krepon kağıdı nedir veya krepon kağıdı nerede kullanılır açıklayalım. Krepon kağıdının bir diğer adı gramofon kağıdı veya fenerdir.

İlk okul sınıf süslemeleri esnasında normal el işi kağıtlar veya kartonlar dışında kullandığımız kolay yırtılmayan bir kağıttır. Bazıları bu kağıda fener kağıdı da demektedir. Kağıdın en büyük özelliği esnemesi ve kolaylıkla elde şekillenebilmesidir. Krepon kağıdı ucuz bir kağıttır. Bu yüzden alacağınız 10 veya 15 yeşil krepon kağıdı ile yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Elinize aldığınız yeşil krepon kağıdını önce 7 ye bölersiniz, daha sonra bunları makas ile yanlamasına kesersiniz, kestikten sonra ucunu kıvırarak yılbaşı çam ağacı iğnesine benzeyen iğne kısmını yapmak için çevirirsiniz.

Bu şekilde 10-15 yılbaşı ağacı dalı ve iğnesi yapmanız mümkün daha sonra bunları saksı içerisinde veya dışarıda birleştirerek krepon kağıdından gerçekleştirebilirsiniz.

 

Krepon kağıdından yılbaşı ağacı yapımı

Bir önceki yazımız olan Kanaviçe kasnak panolar makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.