Küçük Salon Dekoru Nasıl Olmalı

  • 761 kez görüntülendi

Küçük Salon Dekoru Nasıl Olmalı

Salonlar evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarıdır. Bu nedenle de salon dekorasyonları çok önemlidir. Orada geçirilen vaktin fazlalığı nedeniyle salonda rahat etmek gerekmektedir. Peki, küçük salon dekoru nasıl olmalıdır?

Küçük Salon Dekoru Nasıl Olmalı

Küçük olan salonların basık olmaması ve ferah hissettirmesi için öncelikle ve kesinlikle özellikle beyaz renk tercih edilerek boyanması gerekmektedir. Beyaz renk kullanmayacaksınız açık tonları tercih etmelisiniz ve beyaz aydınlatma tercih etmelisiniz. Salonunuz güneş almalı ancak akşam için aydınlatmaya ihtiyacınız olduğunda bu ışık beyaz olmalıdır. Beyaz renk hileli bir renktir. Küçük ortamlar büyük ve ferah gösterir.

Duvarları ve ışığın rengini halledince geriye küçük salon dekoru nasıl olmalı sorusu kalıyor. Bunun için mobilya seçiminizi iyi yapmalı ve salonunuzun küçük olduğunu unutmadan eşya almalısınız. Fazladan her eşya sizi boğacaktır. Aynalar da beyaz renk gibi hilelidir. Bu nedenle kullanımı kesinlikle önerilir. Aynalar alanı daha büyük gösterecektir. Az eşya olacak diye aksesuar kullanımından kaçınmanız gerekmez. Tabi ki fazlasını tercih etmeyin, ancak tablo ve vazo gibi aksesuarlar ortamda güzel olacaktır.

Kaynak: https://dekorasyonu.net/kucuk-salon-dekorasyonu/

Bir önceki yazımız olan En eğlenceli komedi filmler makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.