Makrome iple lif yapımı

  • 1.977 kez görüntülendi

Makrome iple lif yapımı

Makrome iple lif yapımı

Daha önce nasıl yapıldığını görmediğiniz lif modellerinden değişik olarak bugün bir tane nasıl örüldüğünü anlatacağım. Tabi ki anlatacağım lif modelinin her gün anlattığım gibi her bayanın yapabileceği türden olacaktır.

İlk olarak yapacağımız şey makrome ipimizi söktükten sonra iki kat yapıyoruz.

3 numaralı olan tığımızla 50 tane zincir çektikten sonra birleştireceğiz.

Ve sonra yapacağımız şey, ilmeği gevşek yapıp tığımızda bulunan ilmeği uzatıp 50 adet ilmek çekip ve oluşturduğumuz zincirin ortasından geçirip ( sıkıştırmayacak şekilde ) ilmeğimizi tığımızın üst tarafından ip almayacak şekilde ipin orta kısmından geçirip ikilediğimiz ilmediğimizi bir kere almaya çalışıyoruz.

Aynısından 13 defa yapmamız gerekiyor ve halkayı birleştireceğiz. İkinci sırayı ise birinci sıradan oluşturduğumuz modelin orta kısmından ilmek almayacak şekilde batırıp bu sıraya da yaptığımız şekilde ördükten sonra bitiriyoruz.

Çoğaltmayı yaptığımızda ilmeklerin orta tarafına değil de iki yan boşluk kısımlarına batırarak genişletmeye çalışıyoruz.

Kırk sıra olduğunda örmemizi tamamlıyoruz. Her iki tarafın uç kısımlarını zincirimizden yapılmış ip yaptıktan sonra ise bu ipleri tutma tarafı olacak ve büzmek için kullanacağız.

Bir önceki yazımız olan 2016 Lif modelleri makalemizde lif modelleri ve tığ işi lif modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
makrome ipi ile lif yapımı, makrome ipinden lif modelleri, makrome ipiyle lif yapımı, makrome lif modelleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.