Masa örtüsü örnekleri

  • 447 kez görüntülendi

Masa örtüsü örnekleri

Ev dekorunda alınan eşyalar, seçilen mobilyalar kadar onlara eşlik eden aksesuarlar, dekorasyon ürünleri, danteller ve de önemli bir parçadır. Bu parçaların hepsi birleşerek ancak doğru bir bütünü oluşturabilir. Bunun için eşya seçilirken özenli olunduğu gibi diğer aksesuar ve dekoratif eşya seçiminde de dikkat edilmeli ve aynı özen gösterilmelidir. Evi ev yapan ise aslında el emeği, göz nuru ürünlerdir. Bunlar arasında en çok dantel peçeteler, oda takımları, havlular ve el emeği masa örtüleri gelmektedir. El örgüsü ile veya el emeği ile yapılan masa örtülerini ister salonda ister mutfakta değerlendirebilir, kullanabilirsiniz.

 

El örgüsü modelleri

El emeği ile yapılan masa örtülerinin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bazı masa örtüleri dantel ile yapılırken bazıları ise kumaşla, keçe ile yapılmaktadır. Salonunuz için masa örtüsü örecekseniz diğer eşyalarınız ve mobilyalarınız ile uyumlu olacak modeller üzerinde durmalısınız. Eğer salon eşyalarınız klasik dokulu ise masa örtünüzü de yine klasik görünecek dantel parçalardan oluşturabilirsiniz. Ancak salon takımınız modern veya spor tarzda ise o zaman daha çok kumaşla veya keçe ile yapılan masa örtülerini tercih ederek yapmalı ve kullanmalısınız.

Mutfak masa örtüsü örnekleri

Mutfak masa örtüsü yapacağınız zaman masanızın modeline, formuna göre örmelisiniz. Masanız kare ise masa örtüsünü de kare formlu olarak örünüz. Böylelikle daha kullanışlı ve uyumlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Goblen nasıl işlenir makalemizde boy goblenler ve Goblen işlemede hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
etamin goblen kanaviçe pano masa örtüsü kırlent nakış şablonları, örgü masa örtüsü, kanaviçe goblen etamin pano şablonları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.