Mevlid kandili ne zaman

  • 1.090 kez görüntülendi

Mevlid kandili ne zaman

Mevlid kandili ne zaman? Mevlid kandili ne demektir? Mevlid kandili nedir? Mevlid kandili hakkında bilgi. Mevlid kandili kandili 2016 ne zaman? Mevlid kandili müslümanlar için neden önemlidir? Mevlid kandili veya hangi gece? Mevlid kandilinde hangi dualar okunur.? Mevlid kandili okunacak dua hangisidir?

Mevlid kandili sözleri ve mevlid kandili mesajlarına da bu yazımızda yer vermeye çalışacağız.

Mevlid kandili hangi tarihe denk geliyor. Mevlid kandilini ne zaman kutlayacağız. Bu ve bütün soruları bu yazımızda paylaşacağız. Hayırlı kandiller.

Mevlid kandili veya bir diğer adıyla veladet kandili İslam dininin peygamberi olan peygamberimiz Muhammed bin Abdullahın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicri Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir.

Yani kısacası; mevlit kandili 11 aralık pazar akşamı başlıyor ve 12 aralık pazartesi akşamı sona eriyor.

Okunacak dualar;

Hz Yunus balığın karnındayken yapmıştır. İslam alimleri bu duayı okuyarak her hangi bir dilekte bulunan müminin dileğini yüce ALLAH muhakkak yerine getirir diyorlar. Yunus Peygamber balığın karnındayken şu duayı okuyordu:

“Senden başka Allah yoktur. ALLAH’ım seni bütün noksanlıklardan uzak tutarım. Ben öz nefsime yazık edenlerden oldum.

Mevlid kandilinde kimin bir dileği varsa akşam namazını kılıp yerinden kalkmadan 40 kere Fatiha süresini okuyup ardından şu duayı etsin;

-“ALLAH’ım ! Senin ilmin benim isteğime yeterlidir. Fatiha hürmetine dileklerimi ihsan eyle. Senin keremin bana kafidir. Kereminle muamele eyle. Fatiha hürmetine gönlümde olanı meydana getir ALLAH’ım!”

Bu duadan sonra kişi dileğini yaradan da isteyebilir.

Mevlid kandili mesajları, Mevlid kandili sözleri;

Mübarek Mevlid kandilinizi kutlar, size ailenize ve tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ederim.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin (SAV) dünyaya teşrifi olan Mevlit kandilinizi tebrik ederim.

Bu kutlu gecenin dünyada barış huzur ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, selam ve saygılar sunarım.

ALLAH’ım dualarınızı kabul, ibadetlerimizi makbul eylesin. Kandiliniz Mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mewlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

ALLAH’ın aşkıyla yan bu gece, Mewlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

ALLAH’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabiriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-l gazada cihat eden gibi ALLAH yanında rütbesi vardır.

Mevlid kandili ne zaman

Bir önceki yazımız olan 2017 Tesettürlü gelinlik modelleri makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
mevlid kandili nedir, mevlid kandili, mevlid kandili mesajları resimli indir, mevlit kandili, Mevlit Kandili ne zaman, mevlit kandili resimleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.