Naylon şişe süsleme teknikleri

  • 1.299 kez görüntülendi

Naylon şişe süsleme teknikleri

Naylon şişe süsleme,  her zaman için, el işiyle uğraşmayı ve atılacak eski eşyalarını değerlendirmeyi seven kadınlar için cazip bir uğraş halindedir. Sıradan bir şişenin üstüne kafamıza esen renkleri atıveririz, değişik desenler çizeriz, bazen değişik kumaşlar dikeriz ki bu kumaşlar da atılacak olan kıyafetlerden, bezlerden yaratılmış parçalar olabilir. Belki de tamamen kendi kendimize ördüğümüz ufak bir parçadır. Naylon şişe süsleme teknikleri ile beraber; o şişe yaptığımız eklemelerden ve boyamalardan sonra belki de bir vazo olmuştur. Artık içine güzel çiçekler koyabilir ve ona keyifle bakabiliriz.

Naylon şişe süsleme tekniklerinin arasında dekupaj yapma bulunmaktadır. Birçok şişenin, tabağın üstünde de çok güzel durmaktadır. Dekupajla şişeyi farklı farklı renkli, desenli, boyutlu parçalarla kaplamış oluruz. Bu işlem için dekupaj tutkalı kullanılır. Bir başka yöntem ise iplikler, danteller, ketenler kullanmaktır. Küpür de bu dantellerden biridir ve şişe süslemede sıkça tercih edilir. Şişeyi bunlarla sardığımızda bambaşka bir görüntü oluşmaya başlar. Şişenin rengini boya ve hatta oje kullanarak da değiştirebilirsiniz. Daha gösterişli süslemeler sizi çekiyorsa bunlar için parlak taşlar kullanabilirsiniz. Güzel şişeler oluşturmanın bir başka yöntemi daha var o da transfer yöntemi! Bir deseni sanki kağıt dövmeymiş gibi şişenin üzerine geçirebilirsiniz. En son aşamada şişeye yapıştırılan desenin üstüne koyulan kağıtta ıslak sünger gezdiriyorsunuz. Biraz bekletip çekilebilirsiniz. Şişe süsleme sanatını sevenler bu yöntemleri deneyebilirler ve yaratmanın keyfini yaşayabilirler.

Naylon şişe süsleme teknikleri 9Naylon şişe süsleme teknikleri 8 Naylon şişe süsleme teknikleri 7 Naylon şişe süsleme teknikleri 6 Naylon şişe süsleme teknikleri 5Naylon şişe süsleme teknikleri 4 Naylon şişe süsleme teknikleri 3 Naylon şişe süsleme teknikleri 2 Naylon şişe süsleme teknikleri 1

Bir önceki yazımız olan Evde kavanoz iğnelik yapımı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili kelimeler:
sise süsleme, sise suslemesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.