Patik çorap yapılışı resimli

  • 627 kez görüntülendi

Patik çorap yapılışı resimli

Patikler, soğuk kış günlerinde kullanılan ve ayaklarımızı koruyan en önemli koruyucu ürünlerdir. İnsanlar genellikle en çok ayaklarında ilk üşümeyi hissederler. Bazı durumlarda çorabın yetersiz kalması ve insan ayağının sıcaklığa duyarlı olması sebebi ile patik ihtiyacı oluşmuş olur. Bu ihtiyaç nedeni ile de patikler üretilmiş ve birçok kadın kendi evlerinde örgüden yapılmış patikleri örmüştür. Ancak yapmak isteyen kişiler için de resimli seçenekler de yardımcı olmaktadır.

Örgü Patik Yapımı

Birçok kadın kendisi, eşi, çocukları ya da başkaları için patikler örebilir. Farklı renklerde ve modellerde üretilen patikler ile güzel bir görünüm de sağlanabilir. Birçok farklı şekli ve seçeneği olan patiklerin örülmesi de bir o kadar farklı olabilmektedir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip patiklerin yapılması ile örgünün vereceği sıcaklık ile iyi bir kış geçirmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle birçok kişi örgü patik yapımı işlemlerini öğrenmek ve uygulamak istemektedir.

Patik örme işlemlerinde patiğin örüleceği kişinin ayak ölçüleri oldukça önemlidir. Burada yaş da oldukça değerlidir. Eğer ki bebekler için bir patik örülüyor ise bebeklerin gelişim hızları dikkate alınmalıdır. Bunun yanında yetişkin bireylere yapılacak olan patiklerin de ayak uzunluk ve genişliklerine dikkat edilerek yapılması gerekir. Bu nedenle ölçülü patik yapımı oldukça önemlidir. Büyük ya da küçük patikler giyilemez.

Bir önceki yazımız olan Erkek Kazak Modelleri makalemizde boyunlu kazak modelleri ve erkek kazak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
en güzel patikler, evde çorap kutusu yapımı, tığ ile resimlerle patik yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.