Rengarenk Lif Modelleri

  • 1.028 kez görüntülendi

Rengarenk Lif Modelleri

Lif; banyoda temizlenme amaçlı kullanılan, kültürümüzün olmazsa olmaz ananelerindendir. Çeşit çeşit model ve renkte örülen lifler; evlerimizden eksik olmaz. El emeği göz nuru liflerin modası hiçbir zaman geçmez. Gelin nelerdir, yeni başlayanlar hangi modellerden başlayabilir bunlara bakalım.

Lif Modelleri Nelerdir?

Bazı lif modelleri şöyledir; helezon lif, midye kabuğu lif, çubuk lif, mantar lif, kese lif,  kıvırcık lif, püsküllü lif, kar tanesi lif, yıldız lif, lahana lif, yuvarlak yaprak lif, vintage lif, eldiven lif, çeyizlik lif, örümcek model lif, uzun lif, dikdörtgen lif, kare lif, gökkuşağı lif, motifli lif, tek sıra lif, çiçek lif, halkalı lif, altıgen lif, boncuklu liftir.

Lif Örmek İçin Gereken Malzemeler

Tığ, şiş, kasnak ve ip; lif örmek için gereken malzemelerdir. İp seçiminde daha çok açık tonlar tercih edilirse; göz yormayacak, lif daha çabuk ve kolay örülecektir. İp normal bir incelik ve kalınlık ortalamasında olmalıdır. Şişleri ve tığları ise; kendi eliniz ve parmaklarınıza uygun olmasını göz önünde bulundurarak satın almalısınız. İlk kez lif örecekseniz kolay lif modellerinden başlamalısınız. Baklava desenler, düz sıralı ve dolgu çiçek motifleri de yeni başlayanlar için uygulanabilecek kategoride modellerdir. Örgüye yeni başlayanlar; lif, atkı, bere, ufak battaniyelerden  örgü işine başlamaları doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Bebek Patikleri makalemizde bebek patiği, bebek patik modeli ve el örgü patik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
rengarenk lif modelleri, sirali lif modelleri, yapacağım lif örnekleri modeli

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.