Şiş Dantel Modelleri

  • 778 kez görüntülendi

Şiş Dantel Modelleri

Dantel deyince insanın aklına ilk olarak tığlar gelmektedir. Ancak sadece tığlar ile dantel örülmez. Örgülerde kullanılan şişler ile de dantel modelleri oluşturulabilmektedir. Birbirinden farklı modellemeler ile yapılan , oldukça şık tasarımlara sahiptir ve yapılması da kolaydır. Bu nedenle birçok kişi şişler yardımı ile yeni danteller yaratabilir.

Beş Şiş Dantel Modeli

Toplamda 4 sabit şiş ve bir hareketli şiş ile yapılan beş şiş dantel modeli ile en güzel dantel modellerine ulaşmak mümkündür. Kare ve yuvarlak olan motiflerin ciddi bir kolaylık derecesinde yapılabileceği beş şiş tekniği ile birçok dantel üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle tığ işlerinde zorlanan kadınların beş şiş dantel seçeneklerine başlaması gerekebilir. Birbirinden güzel fiskos örtüsü, masa örtüsü, sehpa örtüsü, tepsi örtüsü, vitrin peçetesi ya da oda takımı gibi dantel modellerinde şişlerin yardımı görülebilir. Kare, yuvarlak, fiskos ya da üçgen seçenekleri ile oldukça hızlı bir tekniği oluşabilir.

İki Şiş Dantel Modeli

İki farklı şiş ile yapılan iki şiş dantel modeli ile birbirinden şık dantel örnekleri oluşturmak mümkündür. Oldukça güzel fiskos örtüsü, masa örtüsü, sehpa örtüsü, tepsi örtüsü, vitrin peçetesi ya da oda takımı gibi dantel modellerinde iki adet şişin yardımı görülebilir. Gayet güzel bir görüntüsü olan iki şişli danteller ile evin birçok yeri süslenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kanaviçe şablon resimleri makalemizde kanaviçe şablon resimleri ve şablonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.