Tahtadan şık ayakkabılık yapımı

  • 1.986 kez görüntülendi

REKLAM ALANI
Tahtadan şık ayakkabılık yapımı

Tahtadan şık ayakkabılık yapımı

Hanımların en sevdiği şeyin ayakkabılarının doğru bir yerde ve toz almadan saklamak istemeleridir. Bizde onları hem meşkul edebilecek hemde yaparken mutlu olacağı bir kendin yap projesiyle karşınızdayım.

Videolu anlatım, resimli anlatım ve yazdıklarımla çok kolay tahtadan güzel ve şık bir ayakkabılık nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

İlk olarak videoda gördüğünüz gibi kare şeklinde istediğiniz kat şeklinde tahta keseceksiniz orta bölmesi  ve alt bölmesi dönerli olacak bir tane ayakkabılığa sahip olacaksınız. Yani koyacağınız bölgenin genişliğinde kare olarak tahtalarınızı kesmiş olacaksınız.

Cetvelinizle karenin ortasını bulduktan sonra onu yuvarlak şeklinde kesiyoruz. Daha sonra küçük parcacıklar şeklinde kareler kesiyoruz ki ayakkabılarının gireceği bölüm için olacaktır. İstediğiniz bölümde olacak kadar tahtaları yerleştiriyoruz. Yapıştırıcıyla tahtaya yapıştırdıktan sonra alt kısımdan çivileri çakıyoruz. Aynı şekilde 4 tane yapıyoruz ve iki iki birleştiriyoruz.

Tahtaları istediğiniz renge boyayabilirsiniz. En altıya döneceki yerleştiriyoruz be 2 tane yerleştiriyoruz ve onun üstünede dönemeci yerleştirdikten sonra diğer kalan 2 taneyi yerleştiriyoruz. Ve böylelikle hem ortadan hemde alt taraftan dönmüş olacaktır.

Tahtadan şık ayakkabılık yapımı 2

Tahtadan şık ayakkabılık yapımı 3

 

Tahtadan şık ayakkabılık yapımı videosu:

Bir önceki yazımız olan Ahşap papyon yapımı makalemizde ahşap papyon ve iplik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
kolay ayagapilik yapimi
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.